Eyaman Protherm Servisi

 

33   Ülkemiz genelinde kombi kullanımı oldukça fazladır. Doğalgaz enerji kaynağını kullanan,  ısınma ve sıcak su ihtiyacımızı karşılayan kombilerin ömürleri ortalama 15 yıldır.

Bu süre içerisinde arıza vermeleri olağandır. Fakat 3-5 yıllık kombilerin arıza çıkarması, yeterli verim alınamaması ve yüksek doğalgaz faturalarına neden olması kombinin bakımsız olduğunu gösterir.

Kış bakımını Eryaman Protherm Servis hizmetlerine yaptırabilirsiniz.

Kombi bakımında kombinizin tozlanmış tüm parçaları, yanma odası, tahliye fanı temizlenir. Gürültülü çalışmasının önüne geçilir. Basınç kontrolü, gaz kaçağı kontrolü, sıcak ve soğuk su sensörleri, üç yollu vana ve elektronik kart kontrolleri yapılır.

Bu sayede ileride oluşabilecek yüksek maliyetli arızaların önüne geçilir. Kombinizdeki bakım faaliyetleri doğalgaz faturanıza da olumlu olarak yansıyacaktır. Kombide su basıncı çok önemlidir. Düşük su basıncı olduğunda kombi devreye girmez. Bu bir arıza değildir.

Kombi altındaki su vanasını açtığınızda ibre basınç göstergesinde bulunan değerler arasına gelene kadar cihaza su almanız gerekmektedir. Basınç normale döndüğünde vanayı kapatmayı unutmayınız. Eryaman Protherm  Servisi personelleri size bu konuda telefon ile yardımcı olabilmektedir.

Kombiniz ayarladığınız sıcaklık derecesine göre belirli periyotlarda devreye girmekte ve petekten gelen suyu ısıtmaktadır.

Normalden daha çok devrede kalması, musluktan sıcak su gelmemesi gibi durumlarda Eryaman Protherm  Servisi müşteri hizmetlerini arayarak arıza kaydı oluşturabilirsiniz. Servis elemanları en kısa sürede adresinize gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir